Procvičování_distanční výuka_pátek_9. 4. 2021

NÁHRADA ZA PÁTEČNÍ VÝUKU

1. roč._Pracovní list vytisknout a doplnit. Nebo číst z pc + psát do procvičovacího sešitu. Úkol přinést ke kontrole v pondělí. Úkol č. 1 a 2: děti píší tiskacím písmem (stejné jako předloha). Úkol č. 3: děti přepisují psace (písmo z písanky).

Dny a měsíce (skolasnadhledem.cz), Domácí zvířata (skolasnadhledem.cz), Měření času (skolasnadhledem.cz)

3. roč._ Opakuj a procvičuj _ Druhy zaměstnání (skolasnadhledem.cz), Domácí zvířata (skolasnadhledem.cz), Křížovka – jaro (skolasnadhledem.cz)

Hans Christian Andersen: Princezna na hrášku (websnadno.cz) – vypravuj

4. – 5. roč._KYBERŠIKANA

Co je kyberšikana? Jaký je rozdíl mezi kyberšikanou a  škádlením…

Kyberšikana je forma agrese, která se uplatňuje vůči jedinci či skupině osob s použitím informačních a komunikačních technologií (počítačů, tabletů, mobilních telefonů a dalších moderních komunikačních nástrojů), a ke které dochází opakovaně, ať už ze strany původního agresora či dalších osob – tzv. sekundárních útočníků (např. opakované sdílení nahrávky, opakované komentování apod.).

Ačkoli je kyberšikana zpravidla definována jako činnost záměrná, může vzniknout i nezáměrně – např. jako nevhodný vtip, který se v on-line prostředí vymkne kontrole. Kyberšikana je často zaměňována s tzv. on-line obtěžováním. Termínem on-line obtěžování označujeme jednorázové útoky, jejichž dopad je pouze dočasný. „Opravdová“ kyberšikana musí splňovat zejména kritéria opakovanosti, musí být dlouhodobá a musí být vnímána jako ubližující. Oběť se pak nedokáže útokům účinně bránit, existuje mocenská nerovnováha.

Nakresli plakát, který upozorňuje na nebezpečí kybernetické šikany. 

Ukázka:

anna jemelková (3)

Obiloviny a traviny (lusa.cz)

5. roč._Procvičuj

Období lidského života (skolasnadhledem.cz)

Kostra člověka (skolasnadhledem.cz)


Sorry, no comments or trackbacks are allowed on this post.