Ukliďme Lužany

V pátek 21. dubna 2023 uspořádala školní družina a kroužek Šikovné ruce společnou akci s názvem „Ukliďme Lužany“. Nechali jsme se inspirovat celorepublikovou dobrovolnickou akcí Ukliďme Česko, která si klade za cíl uklidit nepořádek a nelegálně vzniklé černé skládky. Celou akci jsme nasměrovali co nejblíže k datu 22. dubna, abychom tímto počinem odlehčili naší planetě při příležitosti Dne Země.   

V rámci úklidu jsme se rozdělili do dvou skupin. Skupina dívek uklízela v části mezi školou a koncem obce směrem na Borovy, skupina chlapců v části mezi školou a koncem obce směrem na Přeštice. Ihned na začátku úklidu jsme si řekli, které předměty sbírat budeme a na které naopak v žádném případě sahat nebudeme. Samozřejmou výbavou každého dítěte byly rukavice a odpadkové pytle. Úklidu se zúčastnilo 13 dětí.  

Na fotky z úklidu je možné se podívat zde: „Ukliďme Lužany“ – zsluzany – album na Rajčeti (idnes.cz)

Touto cestou bych dětem ráda poděkovala nejen za projevený zájem, ale i za obrovské nadšení, se kterým se do úklidu vrhly. Děkuji také tatínkovi Davidu Hicklovi, který nás vybavil velkým množstvím pytlů, i obci, která nás v rámci akce podpořila. 

Doufám, že akce splnila svůj cíl, tedy ukázat dětem, že nemůžeme být lhostejní ke svému prostředí. Okolí, ve kterém žijeme, tvoříme my všichni a je jen na nás, jak bude vypadat a jak se v něm budeme cítit. A naším sběračským snem je, abychom v budoucnu neměli co uklízet.   

                                              Mgr. Petra Beránková 

Sorry, no comments or trackbacks are allowed on this post.