By
Comments closed
Categories: Úkoly v době mimořád. opatř., Základní škola
By
MŠ_ Vzdělávání bude pouze pro předškoláky, testování – viz ZŠ, ale za přítomnosti zákonných zástupců nebo doprovázející osoby.
ZŠ_V pátek 9. 4. 2021 se koná informační schůzka k návratu žáků do školy pro žáky a jejich zákonné zástupce:
1., 2. roč. od 10.30 hodin,
3., 4., 5. roč. od 11 hodin.
Sejdeme se všichni v MS Teams.
Sledujte webové stránky školy.
TESTOVÁNÍ
(v souladu s Mimořádným opatřením MZDR 14592/2021-3/MIN/KAN)
Žáci budou povinně pravidelně testováni antigenními testy na přítomnost COVID-19 2 x týdně. První test bude vždy v 1. den prezenční výuky v daném týdnu, další test ve čtvrtek. V případě odmítnutí testování nebude možná přítomnost žáka při prezenční výuce a žák se bude individuálně vzdělávat doma, plnit úkoly, odevzdávat je. Vzdělávání nebude probíhat distanční formou.
Jedná se o neinvazivní antigenní testy, kdy stěr se provádí samostěrem z nosu pomocí tyčinky. Tyčinka se zasouvá jemně do nosní dírky tak, aby hlavička výtěrové tyčinky byla zcela zasunuta do nosní dírky (cca 1,5 cm) a jemně se 5 x otočí v každé nosní dírce. Následně po výtěru se tyčinka zasune do přiloženého testovacího balíčku a dohlížející osoba provede další kroky (zakapání roztokem a vyhodnocení). Výsledek testu je znám po 15 minutách.
V individuálních případech, kdy testovaný žák není schopen provést test sám, bude umožněna asistence třetí osoby (zákonného zástupce) u žáků 1. a 2. ročníku. Třetí osoby nebudou vpouštěny do prostor školy, aby nedocházelo k rizikovému kontaktu.
VÝJIMKY Z TESTOVÁNÍ: Testování se neprovádí u osob, které doloží negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo negativního výsledku POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 provedený na odběrovém místě, které nejsou starší 48 hodin, a pokud tyto osoby nemají příznaky onemocnění COVID-19. Dále se neprovádí testování u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci a karanténu a zároveň neuplynulo více jak 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí osoba prokazatelně doložit (lékařská zpráva).
LEPU testy; instruktážní video – web MŠMT;
Comments closed
Categories: Dokumenty, Dokumenty, Mateřská škola, Úkoly v době mimořád. opatř., Základní škola
By
NÁHRADA ZA PÁTEČNÍ VÝUKU
1. roč._Pracovní list vytisknout a doplnit. Nebo číst z pc + psát do procvičovacího sešitu. Úkol přinést ke kontrole v pondělí. Úkol č. 1 a 2: děti píší tiskacím písmem (stejné jako předloha). Úkol č. 3: děti přepisují psace (písmo z písanky).
Dny a měsíce (skolasnadhledem.cz), Domácí zvířata (skolasnadhledem.cz), Měření času (skolasnadhledem.cz)
3. roč._ Opakuj a procvičuj _ Druhy zaměstnání (skolasnadhledem.cz), Domácí zvířata (skolasnadhledem.cz), Křížovka – jaro (skolasnadhledem.cz)
Hans Christian Andersen: Princezna na hrášku (websnadno.cz) – vypravuj
4. – 5. roč._KYBERŠIKANA
Co je kyberšikana? Jaký je rozdíl mezi kyberšikanou a škádlením…
Kyberšikana je forma agrese, která se uplatňuje vůči jedinci či skupině osob s použitím informačních a komunikačních technologií (počítačů, tabletů, mobilních telefonů a dalších moderních komunikačních nástrojů), a ke které dochází opakovaně, ať už ze strany původního agresora či dalších osob – tzv. sekundárních útočníků (např. opakované sdílení nahrávky, opakované komentování apod.).
Ačkoli je kyberšikana zpravidla definována jako činnost záměrná, může vzniknout i nezáměrně – např. jako nevhodný vtip, který se v on-line prostředí vymkne kontrole. Kyberšikana je často zaměňována s tzv. on-line obtěžováním. Termínem on-line obtěžování označujeme jednorázové útoky, jejichž dopad je pouze dočasný. „Opravdová“ kyberšikana musí splňovat zejména kritéria opakovanosti, musí být dlouhodobá a musí být vnímána jako ubližující. Oběť se pak nedokáže útokům účinně bránit, existuje mocenská nerovnováha.
Nakresli plakát, který upozorňuje na nebezpečí kybernetické šikany.
Ukázka:
5. roč._Procvičuj
Období lidského života (skolasnadhledem.cz)
Kostra člověka (skolasnadhledem.cz)
Comments closed
Categories: Úkoly v době mimořád. opatř., Základní škola
By
3. roč.
4. roč._otevři si www.skolakov.eu_Vlastivěda_4.roč._ Pravěk Keltové Keltové prezentace, Keltové_opakujeme_prohlédni si, zopakuj si podle otázek pod prezentací. Namaluj obrázek.
5. roč._zápis_opiš do sešitu, splň PS str.2, ústně připravit
DOBA POBĚLOHORSKÁ
BITVA NA BÍLÉ HOŘE
TŘICETILETÁ VÁLKA (1618 – 1648)
ŽIVOT NA ZÁMKU
ŽIVOT PODDANÝCH
ŽIVOT VE MĚSTĚ
Comments closed
Categories: Úkoly v době mimořád. opatř., Základní škola
By
Comments closed
Categories: Úkoly v době mimořád. opatř., Základní škola
By
1. ROČNÍK – ÚKOLY NA VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY
Čtení – opakovat slova s písmeny G, F, CH – str. 63 – 64- číst Slabikář str. 98 a 99
Psaní– Písanka str. 11 – velké psací E (do úterý 30. 3.)- přepis psace do cvičného sešitu:
Čekají nás Velikonoce. Tatínci pletou pomlázky. Maminky pečou mazance. A já? Já maluji vajíčka a užívám si krátké prázdniny.
Prvouka– strana 46 „Jaro je tady“ (doplnit písmena v názvech jarních měsíců; vybarvit oblečení vhodné na jaro; ve sklenici vybarvit jarní obrázky)- strana 47 „Příroda na jaře“ – pouze horní část (doplnit písmena do názvů jarních kytiček)- strana 51 „Svátky jara“ (vybarvit obrázky; doplnit písmena do jarních vět + škrtnout nehodící se obrázky; libovolně vybarvit velikonoční vajíčko)+ procvičovat hodiny – základní pojmy: čtvrt, půl, třičtvrtě, celá; pracovat s jednotlivými minutami – 10 minut po sedmé hodině, za 5 minut půl šesté apod.)
Comments closed
Categories: Úkoly v době mimořád. opatř., Základní škola
By
Comments closed
Categories: Úkoly v době mimořád. opatř., Základní škola
By
Comments closed
Categories: Úkoly v době mimořád. opatř., Základní škola
By
3. roč._Opakuj
5. roč._DÚ_procvičuj druhy číslovek
Druhy číslovek – Procvičování online – Umíme česky (umimecesky.cz)
Comments closed
Categories: Úkoly v době mimořád. opatř., Základní škola