header image
 

All posts in Duben, 2023

V pátek 21. dubna 2023 uspořádala školní družina a kroužek Šikovné ruce společnou akci s názvem „Ukliďme Lužany“. Nechali jsme se inspirovat celorepublikovou dobrovolnickou akcí Ukliďme Česko, která si klade za cíl uklidit nepořádek a nelegálně vzniklé černé skládky. Celou akci jsme nasměrovali co nejblíže k datu 22. dubna, abychom tímto počinem odlehčili naší planetě při příležitosti Dne Země.   

V rámci úklidu jsme se rozdělili do dvou skupin. Skupina dívek uklízela v části mezi školou a koncem obce směrem na Borovy, skupina chlapců v části mezi školou a koncem obce směrem na Přeštice. Ihned na začátku úklidu jsme si řekli, které předměty sbírat budeme a na které naopak v žádném případě sahat nebudeme. Samozřejmou výbavou každého dítěte byly rukavice a odpadkové pytle. Úklidu se zúčastnilo 13 dětí.  

Na fotky z úklidu je možné se podívat zde: „Ukliďme Lužany“ – zsluzany – album na Rajčeti (idnes.cz)

Touto cestou bych dětem ráda poděkovala nejen za projevený zájem, ale i za obrovské nadšení, se kterým se do úklidu vrhly. Děkuji také tatínkovi Davidu Hicklovi, který nás vybavil velkým množstvím pytlů, i obci, která nás v rámci akce podpořila. 

Doufám, že akce splnila svůj cíl, tedy ukázat dětem, že nemůžeme být lhostejní ke svému prostředí. Okolí, ve kterém žijeme, tvoříme my všichni a je jen na nás, jak bude vypadat a jak se v něm budeme cítit. A naším sběračským snem je, abychom v budoucnu neměli co uklízet.   

                                              Mgr. Petra Beránková 

3D tisk zábavnou formou zároveň rozvíjí kreativitu i technické myšlení. V moderním školství je jednou z nejpopulárnějších nových technologií.  

Pro všechny školy, univerzity a další vzdělávací instituce byl v září 2020 spuštěn program Průša pro školy, který pomáhá s 3D tiskem po technické i didaktické stránce. Nabídky jsme využili, nyní plníme podmínky projektu tak, aby nám tiskárna ve škole zůstala a abychom ji prakticky využívali.

Se sestavením tiskárny a počátečním zaškolením nám pomohl pan Josef Havránek. Moc děkujeme.

Už tiskneme. Hurá!!!

Exkurze na Ekofarmu Milínov (MŠ, ZŠ) – 15. 5. 2023

Výchovný koncert v ZUŠ Přeštice (ZŠ) – 23. 5. 2023

Slavnost Slabikáře (ZŠ) – 9. 6. 2023

Pasování na školáky, rozloučení s žáky 5. ročníku (MŠ, ZŠ) – 27. 6. 2023

Výlet do Dinoparku v Plzni (MŠ, ZŠ) – 16. 6. 2023

Exkurze žáků 5. ročníku do ZŠ Přeštice (ZŠ) – 26. 6. 2023

Exkurze do SVČ Slunečnice (ŠD) – červen 2023